Haber

1 dakika 53 saniyelik bir video yayınladı! Bakan Koca, tepkilerin ardından paylaşımını kaldırdı ve özür diledi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, iki gün önce Twitter hesabından hükümetin deprem bölgesindeki çalışmalarını anlatan bir ilan yayınladı. 1 dakika 53 saniyelik görüntüyü beraberinde getirdi.

“BAKANLIK BÜTÇESİNDEN MİKTARINI KARŞILADINIZ MI?”

Sosyal medyada deprem sırasında bu eyalette reklam filmi yayınlanmasının yanlış olduğu eleştirisi yapılırken, Türkiye Personel Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay, Bakan Koca’ya sorular yöneltti. Bakan Koca’ya reklam sineması için ne kadar ödendiğini soran Atay, “Sayın Bakanım profesyonel bir ajansa hazırlattığınız ve tamamen kendi propagandanız olan bu video için ne kadar ödediniz? Bu tutarı bakanlığın bütçesinden mi karşıladınız?” Bütçe mi? Kamu kaynakları ile başka hangi harcamaları yapıyorsunuz?” dedi.

“GÖRÜNTÜLER ORTAK HİSSEDİĞİMİZ DİLDEN UZAK”

Tepkilerin ardından Bakan Koca’dan açıklama geldi. Görüntüyü yayından kaldıran Bakan Koca, sahnelerin ortak duygularımızın dilinden uzak olduğunu belirterek özür diledi. Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı: “1 dakika 53 saniye için özür dilerim. İki gün önce sosyal medyamızda yayınlanan bir videodaki iletişim sorunu dikkatimi çekememişti. Duygu.Videoyu yayından kaldırdım.Tüm dikkatimiz afet bölgesindeki görevlerimizde.Hoş geldiniz.”

gerede-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu