Ekonomi

ABD-Tayvan ticaret anlaşması Biden tarafından yasalaştı

ABD Başkanı Joe Biden’ın Tayvan ile ABD arasındaki ticaret anlaşmasını imzalayarak yasalaştırdığı bildirildi.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Biden’ın “21. Yüzyıl Ticaretinde ABD-Tayvan Girişimi” müzakereleri kapsamındaki ilk uygulama anlaşması yasasını imzaladığı bildirildi.

Biden yaptığı yazılı açıklamada, yasanın Tayvan ile bazı ek ticaret anlaşmalarının müzakere edilmesine yönelik gereklilikleri de içerdiğini ve bunun da anayasal kaygıları artırdığını söyledi.

Anlaşmanın iki ülkenin ticari ortaklığını derinleştireceği ifade edildi.

ABD ile Tayvan arasında yürütülen “21. Yüzyıl Ticareti için ABD-Tayvan Girişimi” müzakereleri çerçevesinde, gümrük yönetimi ve ticaretin kolaylaştırılması, iyi düzenleyici uygulamalar, yolsuzluk ve küçük ve orta ölçekli işletmelerle mücadele gibi konularda anlaşmaya varıldı.

Muhtıranın, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için her iki pazarda da yatırım ve ekonomik fırsatları kolaylaştırabilecek daha şeffaf, kolaylaştırılmış düzenleyici prosedürler oluşturabileceği, ABD’li işletmelerin ise Tayvanlı ve Tayvanlı müşterilere daha fazla iş sağlayabileceği kaydedildi.

Anlaşmanın, işçiler ve işletmeler için yenilikçiliği ve kapsayıcı ekonomik büyümeyi teşvik etmek için ticarete katılımı derinleştireceği ve Amerika Birleşik Devletleri ile Tayvan arasındaki ticareti geliştireceği sözü verildi.

artovaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu