Haber

Kadıköy’de Trafik Kontrolleri: 144 Sürücüye Cezai İşlem

KADIKÖY’de hız yapan, aşırı egzoz kullanan ve modifiyeli araçlar için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince trafik denetimi yapıldı. Kontrollerde 144 sürücü hakkında cezai işlem uygulanırken, toplam 271 bin 27 TL para cezası kesildi.

İstanbul Kadıköy Sahil Yolu ve Bağdat Caddesi’nde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından saat 00.00 ortasında ve 03.00 saatlerinde hız yapan, aşırı egzoz kullanan ve modifiyeli araçlar için trafik kontrolü yapıldı. Kontrollerde 397 araç muayene edildi ve 144 sürücüye ceza kesildi. Toplam ceza bedeli 271 bin 27 TL oldu.

Kontrollerdeki sürücüler hakkında; 12 adet abartılı egzoz, 27 adet radar-aşırı hız, 2 adet karşıdan karşıya geçme, 7 adet yüksek sesli müzik dinleme, 9 adet sinema camı, 4 adet saygısız araç kullanma, 11 adet alkollü araç kullanma, 5 adet yetkisiz flaşör, ile zirve lambası Siren cihazına sahip olmak ve kullanmak, 1 adet ehliyetsiz araç kullanmak, 8 adet muayenesiz araç kullanmak, 2 adet ehliyet kartı olmamak, araç kullanırken telefon kullanmak, 3 adet emniyet kemeri takmamak, 4 adet kask takmamak, 3 adet sigortasız araç kullanmak ve diğer ihlaller. 45’i cezalı olmak üzere toplam 144 cezai işlem uygulanırken, 24 araç trafikten men edildi.

‘Penaltı var ama caydırıcı değil’

Muayenelerde kontrol edilen ve rastgele kural ihlali olmadığı belirlenen Can Başarır, “Egzozdan çevirmişler. Muhtemelen onlara biraz gürültülü geldi ama bilmiyorum. Ceza verilmedi. Motorlarda egzos yapanlar da var tabii. “Motoru bağladıklarını duydum. Trafik kuralları insan hayatı içindir.

‘Cezamızı yemekten mutluyuz’

Cezai kovuşturmaya konu olan Emre Yıldırım, “Cezalandırıldığımız için mutluyuz, elimizden bir şey gelmiyor. Devletimiz yazıyor. 426 TL ceza yedim ama erken ödersem 300’e düşüyor. TL. Biz hallederiz. Bugün kasksız dışarı çıkamam” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu