Haber

Kayseri Büyükşehir 449 mahallenin yolunu açtı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Merkez ve ilçeler olmak üzere toplam 156 araç ve 328 işçi ile kardan kapanan yolların açılması için çalışma yürüten ekipler, çift vardiya uygulamasıyla da etkin çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.

Kar yağışı ve kar fırtınası nedeniyle kapalı olan Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Akkışla’da 13, Bünyan’da 44, Develi’de 58, Felahiye’de 13, Hacılar’da 4, İncesu’da 8, Kocasinan’da 26, Özvatan’da 26 olmak üzere 26 ekipleriyle yola çıktı. . 3 bin 592 kilometrelik yol ağında İstanbul’da 7, Pınarbaşı’nda 117, Sarıoğlan’da 14, Sarız’da 50, Talas’ta 3, Tomarza’da 61 ve Yahyalı ilçesinde 31 olmak üzere toplam 449 mahalle yolunu hizmete açtı.

Ayrıca kar yağışı ve yoğun kar yağışı nedeniyle kapatılan Pınarbaşı’nda 15, Sarız’da 35 ve Yahyalı ilçesinde 4 kırsal mahalle yolunun açılması için gruplar çalışmalarını sürdürüyor.

Açılan ve kapanan yollarda ağır tip devam ederken, açık yolların tekrar kapanması ve don nedeniyle yollarda buzlanma riski bulunuyor.

Ekipler, kar yağışı nedeniyle ulaşımda yaşanan sıkıntıları gece gündüz demeden aşmak için karla çalışmalarını sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu