Haber

Rus diplomat: Leoparlara uranyum mermisi vermek, nükleer bomba kullanmak anlamına geliyor

Viyana’da düzenlenen askeri güvenlik ve silahların kontrolü müzakerelerinde Rusya’yı temsil eden heyetin lideri Konstantin Gavrilov, Batı’yı Leopard 2 tankları için Ukrayna’ya uranyum çekirdekli havan mermileri göndermekten kaçınmaya davet etti.

“NÜKLEER BOMBA KULLANMAYI DÜŞÜNECEĞİZ”

Alman Leopard 2 ile Bradley ve Marder zırhlı araçlarının uranyum çekirdekli zırh delici mermilere sahip olduğunu bildiklerini, bu mermilerin Yugoslavya ve Irak’ta olduğu gibi kullanılması durumunda bölgede kullanıldığını bildiklerini kaydeden NATO’nun ağır askeri teçhizatı için 100 merminin Kiev’e teslim edileceğini belirten Erdoğan, “Sağlanırsa bu eylem, Rusya’ya karşı kirli nükleer bomba kullanımı olarak değerlendirilecek” dedi.
Rusya’nın, Berlin’in Rus askerlerine karşı Alman tanklarına yeniden saldırmayı ‘bilinçli tercihi’ karşısında bu savaş makinelerini imha edeceğini kaydeden Gavrilov, ABD yapımı M1 Abrams tanklarının da Ukrayna’ya gönderilmesi halinde aynı kaderi paylaşacağını vurguladı.

“BİZİ UYARMADIKLARINIZI SÖYLEMEYİN”

ABD ve NATO ülkelerinin, barışçıl Rus şehirlerini vurmak ve anayasanın güvence altına aldığı toprakları ele geçirmek için Kiev’e silah sağlaması durumunda Rusya’nın sert bir şekilde misilleme yapmak zorunda kalacağının altını çizen Gavrilov, “O zaman ‘ben yapmadım’ demeyin. ‘Bizi uyarmayın'”.
 

sarkikaraagac-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu