Yaşam

Çankaya Belediyesi Depremzedelerin Yanında

Kahramanmaraş’ta 10 ili vuran depremin ardından deprem bölgesine ve Ankara’ya gelen depremzedelere yardımlarını sürdüren Çankaya Belediyesi, çocuklar için oyun evlerinin kapılarını açtı.

Çankaya Belediyesi, 5 oyun evinde psikolog ve öğretmenler eşliğinde yapacağı etkinliklerle depremzedelere destek olacak.

Çankaya Belediyesi, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremin yaralarını sarmaya devam ediyor. Belediye, depremzede ailelerin Ankara’ya gelen çocukları için oyun evlerinin kapılarını açtı. Oyun evleri, çocukların deprem nedeniyle yaşadıkları olumsuz duyguların etkilerini azaltmayı amaçlar.

Çankaya Belediyesi olarak beyin sarsıntısının yaralarını sarmak için harekete geçtiklerini ve Ankaralı gönüllülerle büyük bir dayanışma sergilediklerini kaydeden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Önceliğimiz çocuklar. Ankara’ya gelen depremzede ailelerin çocukları için oyun evlerimizi açtık. Çocuklarımız öğretmenlerimiz ve psikologlarımız eşliğinde hem güzel oyunlar oynayacaklar hem de temel eğitim alacaklar.

SABAH VE ÖĞLE SAATLERİNDE HİZMET VERECEĞİZ

Oyun evlerinde çocukları oyun ve diğer aktivitelere katılmaya teşvik ederek spor, yoga ve müzik derslerinin gerginliğini azaltmak amaçlanmaktadır. Psikolog ve öğretmenlerin eşlik ettiği oyun evleri, hafta içi sabah 10.00-12.30, öğleden sonra 13.30-16.00 saatleri arasında deprem bölgesinden gelen çocuklara hizmet verecek.

Çankaya Belediyesi oyun evlerinin adresleri şöyle:

Aşık Veysel Manisiz Yaşam Merkezi Oyun Evi – Sokullu Mehmet Paşa Caddesi No:94 Dikmen (bina içi)

Sokullu Oyunevi – Sokullu Mehmet Paşa Caddesi No:94 Dikmen (dış mekan)

Zübeyde Hanım Oyunevi – Şht. Mustafa Doğan Cad. Hayır: 60 Yıldız

Bayraktar Oyunevi – Vedat Dalokay Cad. Bayraklı Sok. No: 19 G. Osmanpaşa

Cebeci Oyunevi – Kutlugün Sokak No:14 Cebeci

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

sarikayaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu