Haber

Kars’ta yaşanan kazanın ardından otobüs firması sektörden çekiliyor

TACETTİN DURMUŞ

kars Sarıkamış ilçesine bağlı Karakurt ilçesinde geçen pazar günü 8 kişinin hayatını kaybettiği, 22 kişinin yaralandığı kazaya neden olan otobüs firması, yolcu taşımacılığı sektöründen çekilme kararı aldı. firma sahibi turgut reis, “20 Ağustos prestijine sahip Turgutreis Otobüs İşletmesi’nin faaliyetlerini yönetim kurulu kararı ile kapatma kararı aldık. Bu kararı almamızın tek sebebi üzüntümüzün boyutudur.”

Merkez kars Türkiye’deki otobüs şirketlerinden Turgut Reis Grubu’na bağlı olan Turgut Reis Otobüs İşletmesi, yolcu taşımacılığı branşından çekilme kararı aldığını kamuoyuna duyurdu. Otobüs firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Reis yaptığı açıklamada; Geçen Pazar günü meydana gelen trajik trafik kazasında yaşamını yitiren ve yaralanan hemşehrilerinin acısını bizzat ve aileleri olarak büyük bir acı ve üzüntüyle yaşadıklarını belirtti.

27 yıldır taşımacılık sektöründe faaliyet gösterdiklerini hatırlatan Turgut Reis, şunları söyledi:

“Bu trajik kaza nedeniyle 27 yıldır Kars halkına hizmet veren Turgutreis Otobüs İşletmesi’nin faaliyetlerini yönetim kurulu kararı ile 20 Ağustos 2023 tarihi itibariyle kapatma kararı almış bulunmaktayız. üzüntümüz çok büyük.Bu kararı almamızın tek sebebi üzüntümüzün büyüklüğüdür.Merhum’u kamuoyuna saygıyla duyuruyor, hemşerilerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu