Ekonomi

Ripple SEC Case’de yeni gelişme: Yeni belgeler XRP tarafına fayda sağlayabilir

dalgalanma SEC Davası, geçtiğimiz hafta kripto para piyasasında gündemin ana unsurlarından biri oldu. Kritik davada Ripple tarafı, Hinman Kağıtları üzerinde değerli bir kazanç elde etti.

Hafta sonunda davanın seyrini değiştirebilecek bir gelişme daha yaşandı. Ripple SEC Davasını yakından takip eden avukatlardan biri John DeatonRipple lehine bazı belgelere ulaşmış olabileceğini belirtti.

SEC ile ilgili olduğu iddia edilen belgelerde, XRP’nin bir menkul kıymet olmayabileceği yönündeki yorumlar göze çarpıyordu. Düzenleyici kurumun iç yazışması olduğu söylenen belgelerde, XRP’nin Howey Testi nin tüm unsurlarını taşımadığı vurgulanmıştır. ve bu nedenle bir menkul kıymet olmayabilir;

Avukat Bill Morgan, e-postanın muhtemelen SEC avukatlarıyla ilgili olduğunu söyledi:

Howey Testi, bir varlığın Amerika Birleşik Devletleri’nde menkul kıymet olup olmadığını belirlemek için kullanılır. SEC tarafı, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve Ripple’ın bu kayıt dışı satışlardan haksız avantaj elde ettiğini savunuyor. Ancak SEC’in iddialarının doğrulanabilmesi için XRP’nin Howey Testinden tamamen geçmesi gerekiyor. Ortaya çıkan iç yazışmaların Ripple lehine bir ortam oluşturabileceği belirtiliyor.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

haber-dernekpazari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu